Çağrı Merkezi / 05458805843

Bize Yazın / fatihturan77@hotmail.com

Alanya Su Kaçağının Nedenleri

Anasayfa / Blog / Alanya Su Kaçağının Nedenleri
Sevdiklerinizle Paylaşın

Su Kaçağının Nedenleri?


            Evinizde oluşan su sızıntıları borulara, tesisata ve genel yapı malzemelerine zarar verebilir. Su sızıntıları çoğu zaman gözle görülür şekilde olmadıklarından onarımları uzun sürer. Sızıntıyı tespit etmeniz sonrasında bir tesisatçıya ne zaman başvuracağınızı bilmeniz ve borularınızı gelecekteki sızıntılara karşı korumanıza yardımcı olacak öneriler şöyledir;

Su Kaçağı Sebepleri

            1. Hiçbir boru malzemesi sonsuza kadar dayanmaz. Uzun süreler boyunca pas gibi korozyon yaratan durumlar evinizdeki borularda hasar yaratarak su kaçağına sebep olabilir. Borularınız 30 yıldan fazla zamandır değişmediyse ve kullanılan suyun pH değeri yüksekse yine korozyona sebep olacaktır.

            2. Tesisat sisteminizi birbirine bağlayan contalarda zamanla aşınabilir, çatlaklar ve yarıklar oluşabilir. Eski contalar çok daha dayanıksız durumdadır ve sızıntıların sebebi contalar olabilir.

            3. Yüksek su basıncında su borulara ne kadar sert çarparsa sızıntı riski o kadar artar. Aşırı durumlarda, yanlış su basıncı boruların patlamasına neden olabilir. Daha hafif durumlarda su akışı durduktan hemen sonra düzensiz olarak sızmasına neden olur. Bu gibi durumlarsa bir tesisatçıya su basıncı kontrol ettirmeniz yerinde olacaktır. 

            4. Erozyon, sel, bina yerleşimi veya deprem titremeleri nedeniyle borularınızda kayma oluşabilir. Eğer bir boru seti çok fazla kayarsa, bağlantılardan biri kopabilir. Tesisatınızda problem olduğunu anladığınızda hemen bir tesisatçıya başvurmanız gerekmektedir.

            5. Drenaj tıkanıklıkları tesisatınızla ilgili ciddi sorunlara yol açabilir. Eğer bu tıkanıklığın sebebi ev kimyasalları gibi aşındırıcı maddelerden oluşuyorsa, borularınızda oluşan hasarı hızlandırabilir ve boruların içinde delikler açabilir. 

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...